O CO GRAMY W SEZONIE 2010/2011
(data: 2010-10-02)W związku z rezygnacją Tomka Rogozińskiego z funkcji prezesa, na zebraniu inaugurującym sezon 2010/2011 wybraliśmy na tę funkcję Wiesława Mruka [36 głosów]. Jego zastępcą został automatycznie pozostały kandydat z listy  -  Jarek Ługowski [3 głosy]. Szkoda, że nawał zajęć zawodowych nie pozwolił Tomkowi na dalszą działalność.

W krótkim czasie Prezes powinien dobrać sobie [do sprawnego działania] nowych  (starych ?) członków Zarządu.

Na zebraniu poruszono temat konieczności  przyjmowania nowych drużyn [są chętni] ale ze względu na brak w roku wystarczającej ilości tygodni do grania, w obecnych ramach [IV ligi] jest to niemożliwe.

Ustępujący Zarząd przedstawił nową koncepcję organizacji ŁLTSAiW, która pozwoli właśnie na przyjęcie do naszej pong-pongowej rodziny nowych chętnych.

 

Od nowego sezonu 2011/2012  powstanie V liga i wszystkie ligi będą liczyły po 12 drużyn.  Do V ligi będzie można przyjąć nawet więcej chętnych.

 

Przy początkowej frekwencji 37 przedstawicieli drużyn  [później doszło jeszcze 6 osób] Zebranie zaakceptowało inicjatywę Zarządu  stosunkiem głosów: 35 do 8.

 

W tej sytuacji musimy wiedzieć dokładnie o co gramy w rozpoczętym właśnie sezonie 2010/2011.

 

Bezpośrednie awanse

 

Do ligi wyższej awansują bezpośrednio drużyny, które zajmą pierwsze miejsce w II, III i IV lidze.

 

Bezpośrednie przejście do ligi niższej

 

Dla uzyskania 12 drużyn w każdej lidze konieczne będą następujące przesunięcia:

 

z I do II ligi przejdą zespoły, które zajmą 12 i 13 miejsce

z II do III ligi przejdą zespoły, które zajmą  11,12,13 i 14 miejsce

z III do IV ligi przejdą zespoły, które zajmą  9,10,11,12,13 i 14 miejsce

V ligę utworzą zespoły, które w IV lidze zajmą miejsca od  8 do 18 [plus nowi chętni]

 

Baraże

 

Aby dać szansę awansu drużynom, które zajmą drugie miejsce w swoich ligach [II,III,IV] po zakończeniu rozgrywek odbędą się następujące baraże:

 

11-ta drużyna I ligi      -    z   2-gą drużyną II ligi

10-ta drużyna II ligi     -    z   2-gą drużyną  III ligi

8-ma drużyna III ligi    -    z   2-gą drużyną  IV ligi

 

Uważamy, że w ten sposób każda  ``nowa`` liga  [I,II,III,IV] będzie silniejsza od dotychczasowej a pojedynki  ciekawsze,   nie wspominając już, że łatwiej też będzie ustalać harmonogram rozgrywek . Na pewno da to dużo satysfakcji wielu zawodnikom.

 

Przypominamy nieobecnym   na zebraniu o konieczności uiszczenia 100-złotowej składki [drużyny do 5 zawodników + 20,- zł za każdego powyżej pięciu].  Składki należy wpłacać do prezesa Mruka.

 

pavmar«« powrót