SEZON 2009-2010
(data: 2010-06-15)Sezon 2009-2010 za nami.

W rozgrywkach naszej, Łódzkiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów i Weteranów wzięło udział 58 drużyn [po 14 w I,II,III i 16 w IV lidze]. Łącznie zagrało 277 zawodników.

 

W I lidze nie było w końcówce tego sezonu takich emocji jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Kilka drużyn grało praktycznie 2-ma zawodnikami, w innych – z konieczności – często grali rezerwowi ..... nie czuło się tych, wcześniejszych, emocji.

 

Uniwersytet Medyczny zgromadził taki skład, że żadna drużyna nie była w stanie im sprostać.

Tym większe uznanie dla PSP Łódź [bardzo dobry cały sezon !!!], która to drużyna zdołała urwać mistrzom 2 punkty.

Bardzo dobry mecz – choć przegrany – stoczył też z Uniwersytetem Jusport 1, któremu do remisu zabrało odrobiny szczęścia [też dobry sezon].

Ale poza tym, dominacja Uniwersytetu Medycznego była bezdyskusyjna i stąd zasłużone1-sze miejsce. Do tego należy odnotować i pogratulować drużynie UM zdobycia tytułu Mistrza Polski Mistrzów Lig Amatorskich w Częstochowie.

W I lidze nie zdołały utrzymać się: Jedynka ŁZE i TSB Piekarnia 1, natomiast Kaliber Pabianice i Gemlak grają w barażach.

Marek Stępień [jak zwykle] zajął 1 miejsce w rankingu indywidualnym. Gratulacje.

 

W II lidze, bardzo silna od początku była Dystrybucja 2, co znalazło swoje odbicie w ostatecznej tabeli [1-sze miejsce]. Outsiderzy mieli lepszą rundę jesienną a wiosną zaliczyli kilka wpadek, co jednak nie przeszkodziło im w zajęciu 2-go miejsca, premiowanego awansem.

TBS Piekarnia 2 i Sokół 2 Zgierz szukają swojej szansy w barażach.

W dolnej strefie barażowej II ligi ostatecznie znalazły się AJN Ługowscy i Tauron [obie walczyły dzielnie do końca i opłaciło się]. Do III ligi spadają: Polonia Andrzejów i Pokemony.

W rankingu indywidualnym Paweł Gryszkin nie dał szans swoim [przeważnie dużo starszym] kolegom i tylko z 5 przegranymi [długo był bez porażki], zajął 1-sze miejsce.

 

W III lidze 2 zespoły od początku sezonu dawały wszystkim do zrozumienia, że to im należy się powrót do II ligi [spadły w poprzednim sezonie]. Były to Raven Club i Drewnomik.

I taką też kolejność zachowały na szczycie tabeli.

Toma i Polesianka grają baraże o wejście do II ligi.

Na dole tabeli, swoje baraże grają: Atos [utrzymał się] i Magellan [spadł].

Z ligą żegnają się: Zapał 1 i Ret Gim 20.

Najlepszy indywidualnie był Piotrek Pyć z Tomy.

 

W IV lidze nie było [bo nie mogło być] niespodzianki, bowiem drużyna Księżaka Łowicz była zbyt silna dla pozostałych i tylko raz – grając we dwójkę – zremisowała [Wimaran !!!]. Zajęła zatem 1 miejsce.

Biorąc pod uwagę występy w rundzie jesiennej, pewnym zaskoczeniem może wydawać się 2-gie miejsce Ampera. Ale zimowe wzmocnienie się Przemkiem Godlewskim zrobiło swoje i -fakt jest faktem – Amper awansował do III ligi.

MTS Piranie i GOK Lutomiersk grały już swoje baraże i wiadomo, że Piranie awansowały a Lutomiersk zostaje w IV lidze.

Na czele rankingu indywidualnego – co było do przewidzenia – Tadziu Pytkowski.

[a teraz coś dla rozweselenia czytelników: proszę zwrócić uwagę na wysokie (jak na umiejętności) – 14 miejsce – niżej podpisanego ..... i to wcale nie dlatego, że prowadzę Rankingi w internecie !!!].

Bardziej szczegółowo podsumujemy rozgrywki na zebraniu kończącym sezon 2009-2010 [termin jeszcze nie ustalony]

 

pavmar«« powrót