Komentarz po 16 rundzie I ligi.
(data: 2010-03-02)

Podsumowanie 16 kolejki I ligi

1. Uniwersytet Medyczny (48pkt.)
16 kolejka – 16 zwycięstwo. Spotkanie z Gemlakiem bez historii, atmosfera była miła, każdy „zrobił swoje”. Piękny był debel – bardzo zacięty, długie, dobre akcje; kolejny raz udało się mi i Magdzie wygrać grę podwójną. We wtorek mecz o wiele cięższy z będącymi w wysokiej formie pingpongistami z homecomputer.

2. Tommark (40 pkt.)
Po tej kolejce Tommark został wiceliderem i wydaje się to słuszne i sprawiedliwe patrząc na sumę wygranych pojedynków indywidualnych (115). Drużyna wykorzystuje okazje do wysokich zwycięstw, ale to jednak „duże punkty” decydują o miejscu w ostatecznej klasyfikacji, więc Mistrzowie powinni po prostu wygrywać kolejne spotkania z ekipami walczącymi o miejsca 2-4. Już w przyszłym tygodniu poważny sprawdzian – mecz z Jusportem.

3. WHSP (40 pkt.)
Dzięki subiektywnej i emocjonującej relacji z meczu z Jusportem Przemka Przesmyckiego wiemy, jak WHSP straciło kolejne punkty w sezonie. Po raz kolejny okazuje się, że nie wystarczą „papiery do wygrywania”, czasami (na szczęście) w sporcie zdarzają się niespodzianki, a na pewno taką są dwie przegrane p. Henryka. W czwartek kolejny ciężki mecz z PSP.

4. Adamex (39 pkt.)
Pojedynek z grającym w dwójkę i do tego osłabionym kontuzją Wojtka Skowrońskiego X-teamem musiał skończyć się zwycięstwem Adamexu. Po sensacyjnej raczej porażce z Dystrybucją omawiana ekipa nie może pozwalać sobie już na takie wpadki, jeśli marzy o pudle. Zwycięstwo z Gemlakiem może przynieść nawet powrót na drugie miejsce, jeśli Tommark i WHSP przegrają swoje mecze.

5. PSP (37 pkt.)
Początek drugiej rundy bardzo ładny, remis z Adamexem, dwa pewne zwycięstwa (w tym tyg. z Ol-Marem). Biorąc pod uwagę, że drużyna ta będzie teraz mocno trenować (przed wyjazdem na MP strażaków), należy się spodziewać, że najbliższy mecz z WHSP może się skończyć zwycięstwem PSP.

6. Jusport (37 pkt.)
(odwołuję do relacji Przemka ) (fajnie w ogóle, że czasami ktoś coś napisze o meczu)

7. Homecomputer (37 pkt.)
Drużyna ta pokazuje w drugiej rundzie, na co naprawdę ją stać. Remis z Tommarkiem i dwa bardzo wysokie zwycięstwa z Gemlakami i Jedynką. Jeśli dalej utrzymają koncentrację i ten skład, to może być największy skok w klasyfikacji. We wtorek czeka trudniejszy mecz UM, ale na pewno homecomputer łatwo się nie podda i tu punktów też poszuka.

8. X – team (29 pkt.)
Konrad z Wojtkiem choć sympatycznie, to jednak bardzo ostatnio obrywają (przegrane z adamexem i um, remis z Gemlakami). Po kolejnych porażkach muszą się wziąć do roboty, bo jak tak dalej pójdzie, to niebezpiecznie zbliżą się do strefy spadkowej.

9. Ol-Mar (28 pkt.)
Dopóki utrzymanie pewne, Mariusz gra oszczędnie  Zwracają uwagę kolejne cenne zwycięstwa Mariusza (z Arturem Mękarskim i Michałem Kozakiem). Czas powoli starać się o przynajmniej 1punkt w każdym meczu!

10. Dystrybucja 1 (27 pkt.)
Wyniki dwóch ostatnich meczów z mocnymi drużynami (Adamex i Kaliber Pabianice) wskazują na wzrost formy i poziomu koncentracji Dystrybucji. Wynik kolejnego meczu z Ol-marem jest z powodów oczywistych wielką niewiadomą.

11. TBS Piekarnia (23 pkt.)
Czwarte miejsce od końca jest miejscem optymalnym, na jaki stać Piekarnię. Przegrane z drużynami z czołówki (a takie były dwa ostatnie) nie martwią, ale wygrana z Ol-marem jest bardzo cenna i teraz w spotkaniach z trzema ostatnimi muszą się sprężyc i za wszelką cenę utrzymać 11 m-ce, bo niefajnie będzie grac baraż z… Piekarnią II (a jest to możliwe!) Już w tym tygodniu bitwa o arcyważne punkty z Jedynką.

12. Gemlak (22 pkt.)
Gemlaki mają podobną sytuację do Piekarni, więc też nie przejęli się ostatnią przegraną z UM czy wcześniejszą z Homecomputer, a ucieszyli z cennych dwóch punktów z X-teamem. Kolejny mecz – niestety – mała szansa na punkty w starciu z Adamexem.

13. Kaliber – Pabianice (21 pkt.)
Drużyna wciąż w „depresji” po odejściu Z. Jędrczaka, choć wydawało się po pierwszym meczu II rundy, że będzie trochę lepiej (remis z Jusportem). Pozostaje szukać punktów w spotkaniach z sąsiadami z tabeli i liczyć ostatecznie na miejsce poza ostatnimi dwoma. Chyba, że znowu się Kaliber przebudzi i pokaże, na co naprawdę ich stać. Najbliższy mecz wydaje się być do tego dobrą okazją, wszak X-team nigdy nie lubił grać z Pabianicami.

14. Jedynka ŁZE (20 pkt.)
Patrząc na bilans poszczególnych gier (35 zwycięstw, 125 przegranych), nie dziwi ostatnie miejsce w tabeli. Ale, jak już wspomniałem przy okazji krótkiego opisywania Tommarku, nie ten bilans jest ważny, ale „duże punkty”. Więc szansa na wyjście ze strefy spadkowej jest dla Jedynki możliwa, musi jednak już np. w tym tygodniu wygrać mecz z Piekarnią.

Pozdrawiam – Dawid Ostrowski


«« powrót