I liga - komentarz po 5 tygodniach.
(data: 2009-11-14)

Komentarz Przemka przeniosłem z forum. Warto podsumowania zamieszczać w aktualnościach.
t.r.

ADAMEX - UNIWERSYTET MEDYCZNY 4:6
Najciekawszy mecz kolejki, starcie głównego kandydata do mistrza UM z jedną z niewielu drużyn, która mogła im pokrzyżować plany. UM w najmocniejszym składzie Stępień, Wróbel, Ostrowski, ADAMEX jak pisałem wcześniej w permanentnym osłabieniu Konecki, Bartłomiejczyk, Juszko (bez Kasprzaka), pomimo to minimalne zwycięstwo UM 6:4 i to dzięki teoretycznie najsłabszemu zawodnikowi Dawidowi Ostrowskiemu, który jako jedyny tego dnia pokonał Jarka Bartłomiejczyka. Może zadecydował fakt, że trafili na siebie w pierwszym meczu i Bartłomiejczyk nie był jeszcze dogrzany, tak czy siak brawo dla Dawida jak na razie to on najbardziej zasłużył się na drodze UM do mistrza. UM utrzymał 1. miejsce jako jedyny zespól bez straty punktu, ADAMEX spadł na 3. miejsce.

JEDYNKA ŁZE - JUSPORT 1:9
Mecz bez większej historii pewne zwycięstwo Jusportu, choć nie obyło się bez paru zaciętych spotkań. Po tym meczu JEDYNKA pozostał na ostatnim miejscu, natomiast JUSPORT awansował na 5. kosztem OL-MARu.

KALIBER-PABIANICE.PL - GEMLAK 5:5
Gemlak zaliczył kolejne cenne punkty i widać, że utrzymanie nie powinno być problemem, może się nawet okazać, że kosztem PABIANIC unikną miejsca w barażach, no chyba, że do składu KALIBRA wróci Zbyszek Jędrczak, wtedy sytuacja całkowicie się odmieni. W Pabianicach znowu niezawodny okazał się Mirek Badziak zdobywając 3,5 pkt, Krzysztof Bednarek dorzucił 1,5pkt i starczyło na remis. Pomimo remisu GEMLAK spadł z 10. na 11. a KALIBER utrzymał 12. miejsce.

OL-MAR - X TEAM 5:5
„Przyjemnościowy” OL-MAR w składzie Olczak, Sokołowski, Mroczko pozytywnie zaskoczył remisując ze X-team. Pomimo, ze X-team wystąpił w 2 osobowym składzie Skowroński, Gajewicz to był zdecydowanym faworytem. Cała chwała za remis spadła na samego sponsora drużyny OLczaka MARiusza, który zrobił punkt ze Skowrońskim i w parze z Sokołowskim wygrał debla. Tak trzymać, oszczędniej i przyjemniej samemu robić punkty;) OL-MAR po tym meczu spadł z 5. na 6. miejsce, X-team utrzymał 8. lokatę.

TBS PIEKARNIA I - WWW.HOMECOMPUTER.PL
Chłopaki z Piekarni dostali srogie lanie od HOMECOMPUTER, który tym razem zagrał w optymalnym składzie Pabiańczyk, Jochman, Joźwikowski. Widać, że Piekarnia oddała ten mecz już przed grą bo wystąpiła w 2-osobowym składzie Krajewski, Okrasa. Po tym meczu wyraźnie zarysowała się taktyka obu drużyn, PIEKARNIA liczy na punkty z 2-3 drużynami i na te mecze się szykuje, natomiast HOMECOMPUTER wytypował sobie kilka drużyn z dołu tabeli, z którymi mogą powalczyć i na nie mobilizują pełny skład, resztę meczów zupełnie odpuszczają, najczęściej grając niepełnym składem. Po tym meczu PIEKARNIA utrzymała przedostatnią, 13. pozycję, HOMECOMPUTER awansował z 11. na 9.

TOMMARK SPORT - PSP ŁÓDŹ 5:5
Wybrałem się na to spotkanie razem z córeczką i bardzo nam się podobało. Obie drużyny rozegrały bardzo dobry, emocjonujący mecz. Świetnie zaprezentował się Tomek Masica, który zrobił komplet punktów, dzielnie wspomagał do Krzysiek Placek, który przegrał tylko z Michałem Kozakiem po zaciętym 5-setowym meczu (w 5. secie Krzysiek prowadził już 7:3 ale ostatecznie uległ 8:11). W ostatnim decydującym meczu Leszek Kalina zagrał z Bartkiem Zawadą, koledzy Kaliny byli spokojni ponieważ, Leszek prawie zawsze wygrywał z Bartkiem, jednak tym razem doznał dotkliwej porażki 0:3 i w drugim meczu z rzędu zaliczył „koło”. Widać, że Leszek przeżywa kryzys formy, ale na pewno jeszcze pokaże w tej rundzie na co go stać, szczególnie, że do kolejnego bardzo trudnego meczu z UM jeszcze ponad miesiąc. TOMMARK utrzymał 4. a PSP 7. pozycję.

WHSP - PGE DYSTRYBUCJA 1 7:3
Mecz dwóch zaprzyjaźnionych drużyn, tym razem nie było jednak żadnego kumoterstwa bo WSHP walczy w tym roku o najwyższe cele. W DYSTRYBUCJI dobrze zaprezentował się nowy nabytek Andrzej Romanowski, który zrobił 2 punkty na Rybikowskim i Ciesiołkiewiczu. Po tym meczu WSHP awansowało na 2. miejsce kosztem ADAMEXU a DYSTRYBUCJA spadła z 9. na 10.

Przemek Przesmycki


«« powrót