KOMUNIKAT DLA V LIGI 2015-2016
(data: 2015-07-16)Do rozgrywek w sezonie 2015-2016 zgłosiło się 6 nowych zespołów ale wycofało się Mesico Loripes, tak więc V liga będzie liczyła ogółem 17 drużyn.
Niestety, uwzględniając wszystkie przymusowe przerwy zarówno w rundzie jesiennej jak i wiosennej - nie ma tylu tygodni do przeprowadzenia rozgrywek w dotychczasowej formie.

Dlatego też rozgrywki V ligi rozegrane będą w sposób następujący.
Liga zostaje podzielona na GRUPĘ "A" i GRUPĘ "B".
Przydział do obu tych grup nastąpił na bazie ostatecznej tabeli sezonu 2014-2015, tak aby w każdej z tych grup znalazły się proporcjonalnie drużyny silniejsze, średnie i słabsze. Spadkowicze z IV ligi zostali rozdzieleni. Nowe drużyny [jako że nie znamy ich siły] zostały losowo przydzielone do grup.

GRUPA "A" :
Elektroprojekt, Nadzieja, DK Relax, Harasuto, Blok Ekipa (d. Drużyna A), Pałac Młodzieży 4, Kormah, Old Double.

Po rozegraniu 7 kolejek (każdy z każdym) następuje podział ; drużyny, które zajęły miejsca 1-4 grają rewanże tylko między sobą a drużyny z miejsc 5-8 także tylko między sobą. Powoduje to, że warto od samego początku walczyć o "załapanie się" do pierwszej czwórki, bo tylko to daje później szansę awansu lub baraży do IV ligi.

GRUPA "B":
SSN Start, Geronimo, Soczewka, Wodociągi, Amper, Sokół III Zgierz, BSA Rodzina, OSP Kudrowice, FD.
Po rozegraniu 9 kolejek (każdy z każdym) następuje podział ; drużyny, które zajęły miejsca 1-5 grają rewanże tylko między sobą a drużyny z miejsc 6-9 także tylko między sobą. Powoduje to, że warto od samego początku walczyć o "załapanie się" do pierwszej piątki, bo tylko to daje później szansę awansu lub baraży do IV ligi.

W rundzie wiosennej pierwsze 4 drużyny grupy A i pierwsze 5 drużyn grupy B tworzą kolejną (nową) grupę "A" i rozgrywają 9 kolejek każdy z każdym. Następnie drużyny, które zajmą miejsca 1-5 grają rewanże tylko między sobą walcząc o bezpośredni awans do IV ligi oraz o 2 miejsca barażowe.

Drużyny z miejsc 6-9 grają rewanże również tylko między sobą walcząc o miejsca 6-9 w ostatecznej tabeli V ligi.

Drużyny, które zajęły w jesiennej grupie "A" miejsca 5-8 i w grupie "B" miejsca 6-9 tworzą nową grupę "B" i rozgrywają 7 kolejek każdy z każdym. Następnie drużyny z miejsc 1-4 grają rewanże tylko między sobą walcząc o miejsca 10-13 w ostatecznej tabeli V ligi. Drużyny z miejsc 5-8 grają rewanże tylko między sobą walcząc o miejsca 14-17 w ostatecznej tabeli V ligi.

V liga zaczyna rozgrywki jednocześnie z pozostałymi ligami 5 pażdziernika 2015.

pavmar«« powrót