5 turniej GRAND PRIX ŁODZI - relacja
(data: 2015-04-26)

Bez tytułu 1

Ostatni turniej XIII edycji

Grand Prix Łodzi Amatorów i Weteranów tenisa stołowego

 

W rozegranym 19 kwietnia 5 turnieju Grand Prix wzięło udział 67 osób.  W pierwszej części rywalizowano w 12 grupach. Z każdej z grup do turnieju głównego kwalifikowało się po 2 najlepszych zawodników.

Zawodnicy z dalszych miejsc walczyli w turnieju pocieszenia, gdzie najpierw grali w 4 grupach 4 -5 osobowych a następnie systemem pucharowym o miejsce 49 i 57 oraz 65.

W turnieju głównym uczestniczyło 48 osób – 24 rozstawionych i 24 kwalifikantów. Był on rozgrywany systemem do dwóch przegranych gier z dodatkowymi grami o miejsca 17-20, 21-24, . . , 45-48.

Był to szczególny i ważny turniej w ramach XIII edycji ponieważ jego wyniki decydowały o zwycięstwie w końcowej klasyfikacji. Po 4 turniejach Rafał Walaszczyk wyprzedzał nieznacznie liczbą zgromadzonych punktów Pawła Małkusa, zwycięzcę poprzednich Grand Prix Łodzi.

Rafał Walaszczyk w pierwszej rundzie ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na sali musiał stoczyć pięciosetowy bój z młodziutkim Mateuszem Guzkiem. W następnej kolejce trafił na zwycięzcę ostatnich dwóch turniejów Tomasza Czyżewskiego, którego dość niespodziewanie pokonał 3:1. Kolejne rundy i kolejne zwycięstwa w tym samym stosunku Pretendent do „fotela Lidera” pokonał Karola Szcześniaka i Michała Szczepanka docierając do finału turnieju głównego.

Faworyzowany Paweł Małkus miał lżej. Dopiero w ćwierćfinale opór stawił mu Przemek Łuczak (3:1). W półfinale natomiast trafił na rewelacyjnie grającego Damiana Antczaka, z którym przegrał 3:1.

Po półfinałach wiadomo już było, że ogólna klasyfikację XIII GPŁ wygrał Rafał Walaszczyk zatem wydawało się że emocje związane z kalkulacją punktów można odłożyć na bok i skupić się wyłącznie na grze. Gra finałowa miała jednak swoją wagę i wszyscy w skupieniu obserwowali zderzenie różnych technik doskonale znających się zawodników. Okazało się że Damian Antczak walczył nie tylko o zwycięstwo tym turnieju ale o awans w klasyfikacji końcowej XII Turnieju. Zwyciężając z Rafałem w finale 3:1 Damian udowodnił wysoką klasę i ostatecznie zdobył tyle samo punktów w klasyfikacji ogólnej co Paweł Małkus.

Najstarszym uczestnikiem był Tadeusz Pytkowski a najmłodszym Mateusz Grabowicz. Tata Mateusza Grzegorz wygrał turniej pocieszenia.

Miłym akcentem była możliwość uroczystego podziękowania Dominikowi Kaszy za sponsorowanie poprzedniego cyklu i losowanie nagród na zakończenie. 

 

Fundatorami nagród na ten turniej byli:

ARISTO JEANS, RETTURN i TOMA-Tomaszewski i S-ka oraz uczestnicy turnieju.

Serdeczne podziękowania za wytrwałość i wspieranie Turniejów – bez Was nie byłoby tak ważnej  dodatkowej motywacji dla zawodników.

Podziękowania dla naszych fotografów Adama Juszko, Tomasza Wieczorkiewicza i Grzegorza Grabowicza

LINKI:

[plus.google.com] 

[youtu.be] 
[
youtu.be] 
[
youtu.be]

 

Tabelki turniejowe:

[www.lltsaiw.pl] 

 

Klasyfikacja końcowa GPŁ:

http://www.lltsaiw.pl/index.php?op=turnieje_rob

 

 

Ostatnimi zawodami w sezonie będą, rozgrywane w dniach 22-23 maja w Wiśniowej Górze Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Weteranów i Amatorów,

na które serdecznie zapraszamy.

 

Waldemar Ciesiołkiewicz

PS Przed turniejem informowałem, że być może to ostatni turniej Grand Prix Łodzi jaki organizowałem. Wiele jednak wskazuje na to, że tak nie będzie. Zapraszam osoby zainteresowane do zaangażowania w organizacje kolejnych turniejów. Może warto powołać grupę organizacyjną, która np. będzie pomagała w przygotowaniu kalendarza turniejowego, pozyskanie dodatkowych sponsorów itp.«« powrót